Łóżka piętrowe do pokoju dziecięcego!

Łóżka piętrowe stanowią bardzo ciekawy element pokoju dziecięcego. Ich szczególną zaletą jest możliwość wygospodarowania większej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Ponadto oprócz względów praktycznych stanowią fajne rozwiązanie do rozrywki i pobudzenia wyobraźni malucha.

Łóżka piętrowe – przede wszystkim bezpieczeństwo!

Niestety ten rodzaj łóżka jest wśród wielu rodziców kwestią sporną co do bezpieczeństwa. Wielu z nich ma obawy czy łóżko jest wystarczająco zabezpieczone, aby dziecko nie spadło podczas snu czy zabawy. Dlatego decydując się na taki model, należy szczególną uwagę zwrócić na wykonanie, głównie barierek górnej części konstrukcji. Jest to najważniejsza część łóżka piętrowego, ponieważ jej zadaniem jest uchronienie dziecka przed upadkiem. Mówiąc o tym elemencie, równie ważne jest rozstawienie szczebelek. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, aby uchronić je przed zablokowaniem części ciała, np. ręki czy nogi. Ponadto ze względów bezpieczeństwa na uwagę zasługują również schody bądź drabinka.

Budowa łóżek piętrowych

Różnorodna konstrukcja łóżka piętrowego pozwala wybrać model w zależności od naszych potrzeb. Taki typ nie musi składać się tylko z dwóch łóżek. Można zdecydować się na model, którego dolną partię stanowią np., biurko dla dziecka, bądź przestrzeń z półkami, gdzie można schować pościel, zabawki czy ubrania. Dzięki temu nie musimy wstawiać dodatkowych mebli do pokoju, które ograniczają wolną przestrzeń. Ponadto wielkim atutem jest sam wygląd. Producenci często z myślą o dzieciach, tworzą niestandardowe łóżka o wyglądzie samochodu, namiotu czy zamku księżniczki. Takie modele budzą wśród dzieci szczególne zainteresowanie i radość. Zachęcają do zabawy, a co najważniejsze – pełnią ich główną funkcję, jaką jest spanie. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym!

Łóżka piętrowe posiadają wiele korzystnych cech. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w pokoju oraz co ciekawsze – stanowią oszczędność dla naszej kieszeni. Są niewątpliwie tańszym rozwiązaniem niż zakup dwóch, osobnych łóżek czy innych mebli do pokoju. Jednak to, co najważniejsze – zyskujemy dziecięcy uśmiech!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *