Stelaże

Stelaż jest nieodłączonym elementem dobrze funkcjonującego łóżka i materaca. Umieszczony w ramie łóżka tworzy stabilne podłoże dla materaca, zapewniając prawidłową cyrkulację powietrza. Wybór stelaża do łóżka zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj posiadanego materaca. To właśnie od niego zależy funkcjonalność stelaża, która wynika z rozstawu listewrodzaju materiału oraz możliwości regulacji zagłówka i podnóżka. Dobrze dobrany stelaż wpłynie pozytywnie na pracę i właściwości materaca, co przełoży się na wyższy komfort i wygodę podczas snu oraz dłuższą żywotność produktów. Obecnie na rynku najpopularniejszymi modelami są stelaże wykonane z drewna bukowego i brzozowego. Są to materiały charakteryzujące się elastycznością i giętkością, dzięki czemu nie odkształcają się na materacu. W szerokim asortymencie znajdują się stelaże dostosowane do każdego rodzaju materaca i potrzeb klientów. Są to klasyczne stelaże niewymagające regulacji oraz stelaże z regulacją położenie zagłówka i podnóżka, zarówno ręczną, jak i elektryczną za pomocą pilota.

Stelaże bez regulacji

Stelaże

Stelaże bez regulacji – standardowe produkty, które sprawdzą się niemal w każdym łóżku. Klasyczne stelaże bez regulacji zapewniają prawidłową pracę oraz rozłożenie ciężaru materaca na całej powierzchni. Wykonane są z giętych bukowych lub brzozowych listew, które umieszczone są w kauczukowych, gumowych uchwytach, które wpływają na elastyczność powierzchni, dzięki czemu materac lepiej dopasowuje się do stelaża. W zależności od modelu i producenta ilość listew w stelażach bez regulacji wynosi od 28 do nawet 42. W celu poprawy komfortu w wielu stelażach stosuje się regulację twardości na odcinku lędźwiowym za pomocą specjalnych suwaków.

Stelaże z regulacją ręczną

Stelaże

Stelaże z regulacją ręczną – stelaże z możliwością ręcznej regulacji położenia zagłówka i podnóżka. Są to produkty, które doskonale sprawdzą się w sypialniach osób, które dużo czasu spędzają w łóżku. Regulacja ułożenia zagłówka zapewni świetne podparcie podczas siedzenia, natomiast podniesienie podnóżka wpłynie pozytywnie na przepływ krwi w kończynach, co przełoży się na szybszą regenerację i odprężenie po wyczerpującym dniu pracy. Stelaże z regulacją najlepiej współpracują z materacami piankowymi i lateksowymi.

Stelaże z regulacją elektryczną

Stelaże

Stelaże z regulacją elektryczną – nowoczesne stelaże z możliwością regulacji wysokości zagłówka i podnóżka za pomocą pilota. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w łóżkach rehabilitacyjnych, gdzie zachodzi potrzeba częstego podnoszenia lub obniżenia zagłówka i podnóżka. Stelaże te pracują płynnie i cicho, nie zaburzają odpoczynku. Doskonale współgrają z materacami lateksowymipiankowymi oraz innymi dostosowanymi do stelaży z regulacją.

producenci