Symbole twardości materaca – co oznaczają?

Twardość materaca jest najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów w salonie. To właśnie od niego w największym stopniu zależy komfort naszego snu. Wybór twardości materaca należy uzależnić od budowy ciała, naszej wagi i wzrostu. Im nasza waga jest większa, tym materac o wyższym stopniu twardości powinniśmy wybrać. W takim razie jak dobrać odpowiednią twardość materaca? Co oznaczają stopnie twardości H1, H2, H3 i H4?

Symbole twardości materaca – co oznaczają?

Producenci stosują różne stopnie twardości w swoich produktach. Do najpopularniejszych zalicza się rozróżnienie materacy na miękkie, średnio-twarde oraz twarde. Zdecydowanie lepiej stopień twardości obrazują symbole: H1, H2, H3 oraz H4. Jak interpretować te symbole?
stopień twardości H1 – są to materace miękkie, które przeznaczone są dla osób o wadze nieprzekraczającej 60 kg. Doskonale sprawdzają się w sypialniach dzieci i młodzieży.
stopień twardości H2 – materace zalecane dla osób o wadze 60-80 kg. Są to uniwersalne materace, określane również jako średnio-twarde.
stopień twardości H3 – są to nieco twardsze modele, przeznaczone dla osób o wadze do 90 kg.
stopień twardości H4 – najtwardsze materace wykonane z gęstych pianek, często utwardzanych dodatkową wkładką z maty kokosowej. Materace te są odpowiednie dla osób, których waga przekracza 100 kg.
Więcej o twardościach materacy w artykule: www.panmaterac.pl/blog/twardosc-materaca-co-oznaczaja-symbole-h1-h2-h3-h4/

Dlaczego wybór odpowiedniej twardości materaca jest istotny?

Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie stabilnego podparcia ciała i utrzymanie kręgosłupa w prostej linii. Zbyt miękki lub za twardy materac nie spełni swojego zadania, przez co przy dłuższym spaniu na nieodpowiedniej powierzchni, możemy zacząć odczuwać negatywne skutki, jak ból pleców, niewyspanie i rozdrażnienie, które przekładają się na mniejszą wydajność i efektywność w ciągu dnia.

Stopień twardości materaca to subiektywne odczucie każdej osoby. Warto przed zakupem przetestować materac w jednym z salonów i skorzystać z porad doświadczonych ekspertów, którzy z pewnością pomogą dobrać materac o odpowiedniej twardości dostosowanej do budowy ciała. Wygodny i regenerujący sen to jeden z najważniejszych aspektów naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *