Materace

Materac Salsa Hilding

Materace termoelastyczne

Nowoczesny materiał termoelastyczny, pierwotnie stworzony przez NASA w celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa astronautów w trakcie długich lotów. Pianka termoelastyczna, inaczej zwana Visco, pod wpływem temperatury i ciężaru użytkownika idealnie odwzorowuje naturalne krzywizny ciała zapewniając komfort i wygodę. Materiał reaguję na zmianę pozycji, dostosowując swoją powierzchnię do ciała użytkownika, dzięki czemu zapewnia prawidłowe i zdrowe podparcie przez całą noc. Pianka termoelastyczna posiada właściwości regeneracyjne. Zapewnia prawidłowe ukrwienie oraz redukcję powstających nacisków co przekłada się na wygodny i odprężający sen. Zaletą tego rodzaju materiału jest również powrót, po ustaniu nacisku, do wyjściowej formy. Jest to również niezwykle higieniczny materiał, doskonale przepuszcza powietrze oraz odprowadza nadmiar wilgoci, dzięki czemu skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. W naszym salonie z pewnością znajdą Państwo idealny materac termoelastyczny.

Materace piankowe

Materace piankowe należą do jednej z najczęściej wybieranych grup materacy. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonaniu oraz bogatej ofercie, w której można znaleźć proste materace wykonane w całości z jednego rodzaju pianki oraz materace, które powstały w wyniku połączenia kilku pianek o zróżnicowanych właściwościach. Wkład materacy piankowych tworzą wysokiej jakości pianki poliuretanowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe. Każda z pianek charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, natomiast łączy je niewielka waga oraz świetna przewiewność, która wynika z podobnej struktury wewnętrznej. Dysproporcje cenowe w przypadku materacy piankowych wynikają z zastosowanych materiałów, najtańsze i zarazem najniższej jakości są materace wykonane z pianki poliuretanowej.

Materac Mambo Hilding

Jest to materiał, który w coraz mniejszym stopniu stosowany jest przy produkcji materacy. Udoskonaloną wersją pianki poliuretanowej jest pianka wysokoelastyczna, która cechuje się właściwościami, dzięki którym materac doskonale podpiera ciało oraz nadaje się do wieloletniego użytkowania. Jednymi z najbardziej cenionych materacy są modele, w których zastosowano piankę termoelastyczną. Jest to materiał, który pod wpływem ciepła oraz siły nacisku idealne dopasowuje się do sylwetki użytkownika, dzięki czemu zapewnia zdrowe i prawidłowe podparcie kręgosłupa na całej długości. Dodatkowo posiada właściwości ortopedyczne. Materace piankowe doskonale sprawdzą się w połączeniu ze stelażami regulowanymi. W naszym salonie znajdą Państwo najwyższej jakości materace piankowe od sprawdzonych producentów z Polski, jak i za granicy.

Materac Vita Janpol

Materace lateksowe

Materace lateksowe znane są ze swoich antyalergicznych właściwości. Produkty w całości wykonane z materiału lateksowego lub z dodatkiem warstwy z pianki lateksowej są idealnym wyborem dla alergików. Materiał ten cechuje się doskonałymi właściwościami hypoalergicznymi, struktura pianki zapewnia bezpieczeństwo przed gromadzeniem i rozwojem kurzu i roztoczy. Porowata struktura lateksu wpływa na świetną przepuszczalność powietrza w obrębie materaca, dzięki czemu zachowane zostaje czyste środowisko snu. Materace lateksowe to nie tylko higieniczność, materiał ten, dzięki swojej budowie jest niezwykle wytrzymały na odkształcenia co z kolei przekłada się na wieloletnią żywotność produktów w których został zastosowany. Co więcej, materiał pod wpływem ciężaru użytkownika dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, prawidłowo podpierając kręgosłup. Pianka lateksowa powstaje w wyniku zmieszania kauczuku naturalnego i syntetycznego. Lepszymi właściwościami cechują się materace w których przeważa obecność materiału naturalnego. Zaletą materacy lateksowych jest również ich elastyczności, dzięki czemu doskonale współpracują ze stelażami regulowanymi z funkcją podnoszenia zagłówka oraz podnóżka. W naszym asortymencie posiadamy materace lateksowe najwyższej jakości od sprawdzonych i renomowanych producentów

Materace o statusie wyrobu medycznego

Materace o statusie wyrobu medycznego projektowane są z myślą o osobach z bólami kręgosłupa. Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę na materiały z jakich został wykonany. Najistotniejszą kwestią jest stabilne podparcie ciała przez całą noc, niezależnie od pozycji podczas snu. Materace w naszej ofercie charakteryzują się doskonałą elastycznością punktową, co przekłada się na uginanie powierzchni tylko w miejscach zwiększonego nacisku. Dzięki tej właściwości, materac dostosowuje się do sylwetki użytkownika zapewniając wygodny i zdrowy sen. Co więcej, takie materace nie tylko zmniejszają ból, ale przede wszystkim zapobiegają dalszemu pogłębianiu dysfunkcji. Warto zaznaczyć, że wszelkie właściwości potwierdzone zostały licznymi certyfikatami oraz pozytywnymi opiniami medycznymi, dzięki czemu mają Państwo pewność co do jakości oferowanych przez nas materacy.

Materac Zumba Hilding
Materac Pasodoble Hilding

Materace sprężynowe/kieszeniowe

Materace, których wkład oparty został na specjalnych sprężynach są niezwykle popularne w naszym kraju. Materace sprężynowe są gwarancją wysokiego komfortu użytkowania oraz jakości wykonania. Budowa wkładu opiera się na pojedynczych sprężynach o zróżnicowanej średnicy, takie zastosowanie zapewnia doskonałe podparcie każdej części ciała, niezależnie od pozycji podczas snu. Im mniejsza średnica sprężyn tym są one gęściej ulokowane co przekłada się na jeszcze dokładniejsze dopasowanie do sylwetki użytkownika. Dodatkowo sprężyny umieszczone zostały w osobnych, przewiewnych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich działa indywidualnie w zależności od miejsca nacisku, jest to tzw. elastyczność punktowa. W zależności od modelu, sprężyny kieszeniowe obustronnie obłożone są materiałem piankowym, dzięki czemu nie dochodzi do kontaktu ciała ze sprężynami. Stosuje się obłożenie z materiałów o zróżnicowanych właściwościach, od zwykłych pianek poliuretanowych po wysokiej jakości pianki termoelastyczne lub lateksowe. W bogatym asortymencie naszego salonu z pewnością znajdą Państwo odpowiedni materac.

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to doskonały sposób na poprawę komfortu snu bez konieczności kupna nowego materaca głównego. Toppery to cienkie materace, których wysokość nie przekracza 10 cm. Wkład tego rodzaju materacy tworzą wysokiej jakości pianki: wysokoelastyczna, poliuretanowa, termoelastyczna lub lateksowa. Dzięki odmiennym właściwością każdy z rodzajów materacy nawierzchniowy spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Doskonale sprawdzają się jako dodatkowa warstwa, która wyrównuje powierzchnię spania, regulują twardość podłoża oraz skutecznie chronią materac główny przed nadmiernym zużyciem. Materace nawierzchniowe mogą być również wykorzystane podczas podróży jako osobny produkt.

Materac Zumba Hilding

NASI PRODUCENCI

ZOBACZ WSZYSTKICH