Materace ortopedyczne – rozwiązanie na poranne bóle pleców

Złe samopoczucie, brak energii, a co gorsza ból kręgosłupa. Wielu z nas zmaga się z takimi problemami każdego ranka tuż po przebudzeniu. Niestety często przyczyną jest źle dobrany materac, który stanowi podstawę do dobrego snu. Odpowiednio dopasowany, pozwoli nam swobodnie spać i zapobiegnie bólom pleców. Zatem jaki materac wybrać?

W odpowiedzi na to pytanie niewątpliwie można polecić materace rehabilitacyjne oraz ortopedyczne. Wyróżniają się idealnym dopasowaniem do całej powierzchni pleców. Ich szczególną rolą jest odciążenie kręgosłupa i utrzymanie go w stabilnej pozycji. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom, poprawiają krążenie krwi i pozytywnie wpływają na regenerację organizmu. Zatem najważniejsze jest, aby materac nie powodował ucisków, a dokładnie podpierał kręgosłup. Polecane są twardsze modele, jednak pamiętajmy, że powierzchnia spania powinna być dostosowana do wagi użytkownika, budowy ciała i jego indywidualnych preferencji. Dobrze sprawdzą się materace ortopedyczne, wykonane z pianki termoelastycznej o średniej twardości. Materace te dostosowują swoją twardość w zależności od temperatury i siły nacisku ze strony użytkownika. Materac idealnie odwzorowuje naturalny kształt ciała, zapewniając prawidłowe podparcie podczas snu. Istotna jest również taka konstrukcja, która w swojej budowie posiada różne strefy twardości, w zależności od modelu może to być pięć lub siedem stref. Takimi właściwościami wyróżniają się w większości materace, które we wkładzie posiadają sprężyny kieszeniowe. Rzutuje to na lepsze ułożenie każdego fragmentu ciała. W połączeniu z wysokiej jakości pianką lateksową lub termoelastyczną zapewni odpowiednie podparcie ciała podczas snu, niezależnie od pozycji.

Niewątpliwie dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotną kwestią. Przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistami, aby wybrać model dostosowany do indywidualnych upodobań i budowy ciała. Odpowiednio dobrany materac pozwoli zredukować, a nawet wyeliminować bóle kręgosłupa, co w efekcie przełoży się na zdrowy i komfortowy sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *